לתאום פגישה ללא התחייבות:

תפריט

הסכם שלום בית ולחילופין גירושין

הסכם שלום בית ולחילופין גירושין נועד לזוגות שעדיין לא החליטו סופית שברצונם להתגרש, אך צופים אפשרות שכזו בעתיד ולכן רוצים להסדיר כבר בהווה את מכלול הנושאים הכרוכים בפרידה וגירושין (כגון המשמורת על הילדים, תשלום מזונות, חלוקת הרכוש המשותף ועוד).

מטרתו של הסכם שלום בית ולחילופין גירושין הינה לתת סיכוי מרבי לשיקום היחסים והצלת חיי הנישואין – חרף המשבר הזוגי, תוך הסדרה מראש של תנאי הגירושין לכשיתרחשו (וככל יתרחשו) וכן את אישורם מראש בפני ערכאה שיפוטית כפסק דין לכל דבר.

במצב שכזה, ככל ששלום הבית לא יצליח ובני הזוג יחליטו בכל זאת להתגרש, יתאפשר להם לעשות זאת במהירות וביעילות, על פי ההסדר שכבר קיים (בהסכם שלום בית ולחילופין גירושין) וכבר קיבל תוקף של פסק דין, מבלי שבן הזוג השני יחל לפתע להציב תנאים, ובכך להמשיך הלאה בחייהם ללא קונפליקטים נוספים.

הסכם שלום בית ולחילופין גירושין עורכים בליווי של עורך דין גירושין. על פי רוב משתמשים שני בני הזוג בשירותיו של אותו עורך דין גירושין שהינו גם מגשר בהסמכתו, ואולם במקרים המתאימים כמובן שניתן לערוך הסכם שכזה גם כאשר לכל אחד מבני הזוג עורך דין גירושין מטעמו, האמון על שמירת האינטרסים האישיים שלו בתוך התמונה הכוללת.

הסכם שלום בית ולחילופין גירושין – מה יש במסמך?

בחלק של ההסכם העוסק בשלום הבית יפרטו בני הזוג את הסכמותיהם לגבי אופן ניהול תהליך שלום הבית בפועל. לדוגמא, אם הקונפליקט הזוגי סובב סביב התמכרות, ניתן להתנות את שלום הבית בהשתתפות בתהליך גמילה. עם הקונלפיקט סובב סביב הילדים, ניתן להתנות את שלום הבית בהשתתפות בהדרכה הורית או בכל טיפול אחר. אם הקונלפיקט סובב סביב בגידה, ניתן להתנות את שלום הבית בהתחייבות בן הזוג שבגד לנתק מגעים עם האדם שעמו בגד, אחרת יינתן פיצוי כספי במועד הגירושין לבן הזוג האחר וכדו'. זוגות רבים אף מתחייבים בהסכם לפנות יום בשבוע לצורך בילוי זוגי או פעילות משותפת של בני הזוג לבדם או עם כל המשפחה והדוגמאות עוד רבות.

בחלק זה של ההסכם מפורטים גם העקרונות לפיהם מתחייבים בני הזוג להתנהל זה מול זה ומול הילדים (אם ישנם), למשל לנהוג בכבוד זה עם זו, לשים את טובת הילדים בכל מקרה בראש סדר העדיפויות וכדו'. עוד נהוג לקבוע בהסכם מתי ניתן להחליט כי הניסיון לשלום בית לא צלח ולפנות סופית להליך גירושין.

ביחד עם כל העקרונות וההחלטות המשתקפות מחלק זה של ההסכם, מכיל המסמך גם הסכם גירושין מלא. בחלק זה של ההסכם תהיה התייחסות לגובה תשלום מזונות ילדים, משמורת ילדים והסדרי ראייה, חלוקת רכוש ועוד. המסמך מהווה גם הסכם גירושין לכל דבר.

מה תוקפו של הסכם שלום בית ולחילופין גירושין?

הסכם שלום בית ולחילופין גירושין יש לאשר בבית המשפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני, ובכך ליתן להוראותיו תוקף של פסק דין. מרגע שאושר המסמך, הוא הופך מחייב וניתן להפעיל את הגירושין מבלי להצטרך לאשר פעם נוספת את תנאי הגירושין.

למה חשוב להיעזר בעורך דין גירושין בכתיבת הסכם כזה?

הסכם שלום בית ולחילופין גירושין "תופס" את בני הזוג ברגע דרמאטי בחייו. הם מצויים באיבו של קונפליקט המאיים לרסק את זוגיותם, אך הם עדיין מוכנים לנסות ולהילחם עליה. דווקא בשלב זה חשוב להסתכל קדימה וליצור הסכם שישרת אתכם נאמנה, הן בתקופת הניסיון לשלום הבית והן במקרה של גירושין. ניסוח הסכם שלום בית ולחילופין גירושין על ידי עורך דין גירושין מנוסה, קשוב ובעל ראייה קדימה, יסייע להפחית הקונפליקטים בעתיד ולהסדיר מראש נקודות "מועדות לפורענות".

משרד עורכי דין שירי רובינס גולן מתמחה בניסוח הסכמי גירושין והסכמי שלום בית ולחילופין גירושין, תוך ליווי משפטי צמוד בתהליך המיצוב מחדש של הזוגיות וכמובן ייעוץ משפטי בכל הליך. התקשרו אלינו לקבלת פרטים נוספים וייעוץ ראשוני.

לקבלת מידע ופרטים נוספים, ספיציפית למקרה האישי שלכם, השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם או התקשרו אלינו לתיאום פגישת ייעוץ מקיפה, ללא התחייבות.

לקבלת מידע ופרטים נוספים אודות נכסי קריירה ומוניטין וחלוקת הרכוש המשותף, ספציפית למקרה האישי שלכם,
השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם או התקשרו אלינו לתיאום פגישת ייעוץ מקיפה, ללא התחייבות.

מאמרים נוספים באותו עניין

לחץ לייעוץ מיידי
close slider

לפרטים וייעוץ צרו קשר

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן