לתאום פגישה ללא התחייבות:

תפריט

אישור הסכם גירושין

הסכם גירושין הוא חוזה לכל דבר ועניין הנערך בין בני זוג נשואים. במסגרת ההסכם מסדירים בני הזוג את כל הנושאים הכרוכים בפירוק הנישואין (בגירושין), לרבות ובפרט את חלוקת הרכוש המשותף, את המשמורת על הילדים ואת תשלומי מזונות הילדים.

הסכם גירושין עשוי להיכרת מתוך רצונכם ההדדי להתגרש בהסכמה, ללא ניהול הליכים משפטיים בבית המשפט, אלא באמצעות עורך דין גירושין אחד המוסכם על שניכם לצורך ניסוח הסכם הגירושין.

חשוב מאוד להיעזר בעורך דין גירושין וענייני משפחה, מנוסה ומקצועי, שילווה אתכם בעריכת הסכם גירושין, הן למען צפיית סכסוכים עתידיים ומניעתם באמצעות הוראות ההסכם, והן לקבלת הניסוח המשפטי הנכון והמדויק ביותר שימנע פרצות וכפל פרשנויות.

גם אם התקשורת ביניכם בעייתית, לא כדאי להרים ידיים וניתן עדיין להתגרש בהסכמה, על ידי ניהול משא ומתן באמצעות שני עורכי דין, אחד מטעם כל צד, שיסייעו לכם ויובילו את האינטרסים הנוגדים למפגש בנקודת אמצע מתאימה.

הסכם גירושין יש לאשר בפני ערכאה שיפוטית

על הסכם גירושין לא די לחתום – יש צורך לאשרו בבית המשפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני. אישור זה מקנה להסכם הגירושין שלכם תוקף של פסק דין והופך אותו למחייב מאותו רגע ואילך.

מעורבות עורך דין גירושין גם בתהליך אישור הסכם גירושין, יבטיח הסכם יציב ומכובד לאורך שנים ארוכות, אשר יפחית קונפליקטים ואי הבנות בהמשך הדרך.

למה חייבים לאשר הסכם גירושין?

מאחר והסכם גירושין עוסק הלכה למעשה בפירוק משפחה, ולנוכח העובדה שזוגות במשבר נוטים להיות מונעים מאמוציות, כעסים ולעיתים אפילו נקמה, ביקש המחוקק הישראלי "לשמור" על בני זוג אלה ולהבטיח שלמרות הסכסוך, אף צד להסכם לא יקופח, לא ירומה ולא ייפגע כתוצאה מהוראותיו.

במועד אישור ההסכם מוודא בית המשפט לענייני משפחה (או בית הדין הרבני) כי הצדדים מבינים את ההסכם כפי שנכתב, כי הם מודעים לתוצאותיו וכי הם חותמים עליו מרצונם האישי והחופשי ולא מתוך עושק או כפייה.

הערכאה השיפוטית תקריא בפני בני הזוג את הוראות ההסכם שנחתם, תוודא כי הן מובנות ומקובלות על שני הצדדים, ולעיתים אף תעלה לדיון מיוזמתה נקודות הדורשות הבהרה או תיקון. בעשותן כן, יבטיח השופט או הדיין שמאשר את ההסכם כי ההסכם אכן משקף את הבנות הצדדים ורצונם ההדדי. ייתכן שסעיפים יוצאי דופן לא יאושרו ותתבקשו לערוך שינויים בהסכם הגירושין בטרם אישורו על ידי הערכאה המשפטית הנבחרת.

משרד עורכי דין שירי רובינס גולן מתמחה בכתיבת הסכמי גירושין המאושרים מידי יום בערכאות המשפטיות ובמתן ליווי משפטי אישי בתהליך הגירושין. פנו אלינו לייעוץ טלפוני ראשוני וקבלו פרטים נוספים.

לקבלת מידע ופרטים נוספים, ספיציפית למקרה האישי שלכם, השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם או התקשרו אלינו לתיאום פגישת ייעוץ מקיפה, ללא התחייבות.

לקבלת מידע ופרטים נוספים אודות נכסי קריירה ומוניטין וחלוקת הרכוש המשותף, ספציפית למקרה האישי שלכם,
השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם או התקשרו אלינו לתיאום פגישת ייעוץ מקיפה, ללא התחייבות.

מאמרים נוספים באותו עניין

לחץ לייעוץ מיידי
close slider

לפרטים וייעוץ צרו קשר

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן