תחומי עיסוק

גישור משפחתי

מהו הליך גישור?

גישור הוא שיטה ליישוב סכסוכים המהווה אלטרנטיבה להליך משפטי. מדובר בהליך וולונטרי המנוהל על ידי מגשר (שהוא בדרך כלל גם עורך דין גירושין או מטפל מקצועי), המקיים מפגשים עם צדדים לסכסוך ומנסה להובילם לפתרונות ולגירושין בהסכמה. המפגשים מתקיימים מחוץ לכותלי הערכאות השיפוטיות, בסביבה רגועה ונייטרלית, ומטרתם להשכין שלום בין הצדדים ולהביא לפתרון הסכסוך ביעילות, במהירות ובמינימום עלויות כספיות. הגישור הזוגי והמשפחתי נועד לסייע לזוגות ולמשפחות המצויות במשבר, ומתאפיין ברגישות יתרה לצרכים הזוגיים והמשפחתיים, לשלומם ולטובתם של הילדים, ולעובדה כי קשרי משפחה לתמיד יישארו קשרי משפחה.

יתרונותיו המובהקים של הליך הגישור

לא חייבים להגיע לבית המשפט – להליך גישור ולעורך דין גירושין ניתן לפנות בכל עת, ללא קשר לקיומו של הליך בבית המשפט.

לצדדים שליטה על התהליך – להבדיל מהליך המתנהל בערכאה שיפוטית, בהליך הגישור הצדדים הם ששולטים בהליך ולמעשה מהווים "השופט" של עצמם. הצדדים הם אלה שמעצבים לעצמם את הפתרונות (על פי הנסיבות המיוחדות של חייהם), הם אלה שקובעים את אינטנסיביות ההליך, הם אלה שקובעים את תוכן ומהות הפגישות והם אלה שמנסחים לעצמם את הסכם גירושין (בעזרתו ובסיועו של המגשר כמובן).

גירושין בהסכמה – הליך הגישור הוא הליך וולונטרי המתנהל מתוך בחירה, הסכמה ורצון חופשי של הצדדים. וולונטריות ההליך מתבטאת בכך שכל אחד מהצדדים יכול לבקש להפסיק את הליך הגישור, בכל עת, ללא צורך בהסכמתו של הצד השני. יחד עם זאת, ישנה חשיבות רבה למחויבות של הצדדים ולהתגייסותם לתהליך בכדי לאפשר הזדמנות אמיתית להצלחתו.

חיסיון – הליך הגישור הוא הליך חסוי ודיסקרטי, במובן זה שכל הנאמר בו, לרבות מסמכים שנערכים במסגרתו, אסורים לשימוש או לחשיפה על ידי מי מהצדדים בפני ערכאות שיפוטיות. במילים אחרות, ככל שהליך הגישור נכשל והצדדים (או מי מהם) מחליטים לפנות לבית המשפט, ייאסר עליהם ועל עורך דין גירושין לחשוף פרטים שהובאו לידיעתם במסגרת הליך הגישור או להשתמש כראייה במסמכים שהוצגו או הוכנו במהלכו. החיסיון נועד לאפשר לצדדים להתנהל בחופשיות במסגרת ההליך, לחשוף רגשותיהם ולשים "את כל הקלפים על השולחן" (גם במחיר של גילוי אינטרסים) במטרה ליתן הזדמנות אמיתית להצלחת ההליך ולסיום המחלוקות.

קצר, זול ומהיר – באופן יחסי להליך המתנהל בערכאה שיפוטית (אשר יכול להימשך מספר שנים), הליך הגישור הוא הליך זול ומהיר אשר יכול להסתיים אף תוך שבועיים שלושה, במינימום עלות כספית.

התוצאה – בסופו של הליך נחתם הסכם גישור המוגש לאישורה של ערכאה שיפוטית ומקבל תוקף של פסק דין לכל דבר ועניין.

כמשרד בוטיק איכותי העוסק בדיני המשפחה ובהליכי גירושין בפרט, מתמחה משרדנו בניהול הליכי גישור ובניהול משאים ומתנים לשם השגת גירושין בהסכמה וסיום מחלוקות במהירות, ביעילות ובמינימום הוצאות. למידע נוסף בענייני גישור, משא ומתן ובעניינים נוספים, התקשרו עכשיו לקבלת ייעוץ מקיף, מקצועי ומותאם אישית מעורך דין גירושין.